Στίβος

Παπαχρήστου: Δεν είμαι ρατσίστρια

Για πολλοστή φορά η Βούλα Παπαχρήστου ξεκαθάρισε πως δεν είναι ρατσίστρια. Το αντίθετο μάλιστα. Η αθλήτρια της ΑΕΚ μίλησε στο ΣΚΑΪ και στην εκπομπή "Excellent" αναφορικά με το σχόλιο της στο twitter (είχε γράψει «Με τόσους Αφρικανούς στην Ελλάδα, τουλάχιστον τα κουνούπια του δυτικού Νείλου θα τρώνε σπιτικό φαγητό») που της στέρησε την συμμετοχή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2012.

Περισσότερα...

Δεύτερη η Δαγκλή

Στη δεύτερη θέση τερμάτισε η Φωτεινή Δαγκλή στον 1ο Ημιμαραθώνιο δρόμο. Η αθλήτρια της ΑΕΚ είδε μπροστά της την έμπειρη μαραθωνοδρόμο, Πόπη Αστροπεκάκη, ενώ στους αγώνες πήραν μέρος περισσότεροι από 2.500 αθλητές.

Πέμπτος ο Γκελαούζος

Την πέμπτη θέση στους Βαλκανικούς Αγώνες στίβου στη Στάρα Ζαγόρα της Βουλγαρίας, κατέκτησε ο Κώστας Γκελαούζος. Ο αθλητής της ΑΕΚ έλαβε μέρος στα 3.000μ και κατετάγη πέμπτος με χρόνο 8.32:82, ενώ ο Έντισον Μούτσο που έλαβε μέρος με την εθνική Αλβανίας συμμετείχε στην κούρσα των 800μ. εκτός συναγωνισμού, τερματίζοντας τρίτος στην δεύτερη σειρά με χρόνο 1.51:07 και έκτος στο σύνολο.

Μπράβο στους αθλητές του Στίβου

Η ΑΕΚ κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ το περασμένο Σαββατοκύριακο. Η διοίκηση της Ερασιτεχνικής, είχε την ανάγκη να βγάλει ανακοίνωση με την οποία δίνει συγχαρητήρια και μπράβο στους αθλητές και στις αθλήτριες της Ένωσης γι' αυτή τη μεγάλη επιτυχία.

"Ασημένιες" οι κιτρινόμαυρες στη σκυταλοδρομία

Ακόμα μία θέση στο βάθρο για τα κορίτσια της ΑΕΚ. Συγκεκριμένα, οι αθλήτριες της Ένωσης κατάκτησαν τη δεύτερη θέση στη σκυταλοδρομία των 4×100μ.